Інвентаризаційна місія об’єктів нафтової спадщини: Дрогобич, Борислав, Східниця

Що спільного між Дрогобичем, Бориславом та Східницею? Відповідь однозначна — нафтова історія.

Із «нафтовими» пам’ятками та об’єктами інвентаризаційної місії знайомились в межах проєкту «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича». Дводенну програму розпочали у Дрогобичі з міської ратуші, адже саме перед ратушею було встановлено першу нафтову лампу. Учасникам інвентаризації розповіли також й про інші визначні місця Дрогобича, зокрема про нафтові підприємства, кав’ярню, яку називали міською неофіційною біржею нафтовиків та вілли «головного адвоката нафтових справ» Ільницького і нафтового магната Мойсея Гартенберга.

Продовжили інвентаризаційну місію у Бориславі. Недарма його називали нафтовою столицею Галичини! Учасники візиту відвідали музей-скансен «Карпатська хата», де дізнались більше про побут мешканців в часи нафтового «буму», прогулялись міським парком, у якому досі є діючі нафтові качалки, оглянули терикони озокеритової шахти та побували у Аптеці-музеї Йогана Зега – колеги Ігнація Лукасевича, разом з яким працювали над світовим винаходом – гасовою лампою.

Завершальною точкою подорожі стало селище Східниця. Для учасників тут провели екскурсію та розповіли історію селища, яке стрімко розвивалось завдяки значним родовищам нафти та озокериту. А ще тут вперше було пробурено свердловину механічним способом, на згадку про цю подію у Східниці встановлено пам’ятний знак.

Усю зібрану інформацію буде використано для розробки мультимедійного путівника об‘єктами нафтової спадщини Львівської області та Підкарпатського воєводства. Зовсім скоро презентуємо цей маршрут «нафтовими» локаціями, який сподобається поціновувачам цікавих та пізнавальних мандрівок.

Проєкт «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича» реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та Підкарпатським воєводством за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми ТКС Польща – Білорусь – Україна.