Знайомство з виноробством Закарпаття

Зображення може містити: рослина, небо, квітка, дерево, океан, надворі, природа та водаНа календарі осінь, але ми ще тішимося теплими сонячними днями, терасами улюблених закладів та магічними вечорами. Як приємно в п’ятницю спостерігати за тим, як сонце плавно сідає за обрій, тримаючи в руці келих ароматного вина.

Ми розповідали вже про класифікацію вин, критерії та характеристики їх оцінки. А сьогодні починаємо знайомство з виноробством Закарпаття.

Культура Закарпатського виноробства унікальна, бо історично об’єднала в собі угорську, італійську та австрійську традиції. Саме результат цього культурного сплаву дав такий цікавий і колоритний продукт, як закарпатське вино.

Активне виноробство на Закарпатті почалося в далекому ХІІІ столітті. Закарпатські вина свого часу постачали до дворів середньовічних королів та вельмож, а згодом навіть до президентів держав.

Сьогодні на Закарпатті приблизно 4 тисячі гектарів виноградників, які розташовані в двох зонах:

  • Закарпатська низовина (98-120 м н.р.м.) – правий берег Тиси та долини Ужа, Латориці, Боржави;
  • Закарпатське передгір’я – північно-східні схили Ужгородського, Мукачівського, Виноградівського та південно-західна частина Іршавського району.

Кожна з цих зон має унікальні кліматичні особливості та склад ґрунтів, тому сорти винограду, а, отже, і вина, відрізняються.

Детальніше про територіальні особливості закарпатського виноробства розкажемо наступного разу.

Також цікаву та корисну інформацію знайдете тут https://www.facebook.com/WineAcademy2020

Нагадаємо, що Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» в рамках Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна реалізовує проєкт «Карпатська академія спадщини виноробства» спільно з Виноградівською районною радою та Асоціацією для розвитку та промоції Підкарпаття «Про Карпатія».