Змінимо країну разом: 25 проєктів міжрегіональних обмінів між східними та західними областями України офіційно розпочали реалізацію

25 ініціатив з Львівської області, що мають на меті обмін досвідом та поглиблення співпраці між представниками освітньої, культурної та медіа сферах сходу і заходу України розпочинають свою реалізацію.

Конкурсна рада Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» рекомендувала до фінансування 29 проєктів міжрегіональних обмінів – 26 на Львівщині і 4 на Закарпатті. Сьогодні офіційно дали старт реалізації 25 проєктів-переможців у Львівській області, підписавши грантові договори між переможцями та організатором конкурсу Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна». Відзначимо, що особливістю цьогорічного конкурсного набору є розширення території реалізації Програми, тож окрім Львівщини, Луганщини і Донеччини, учасниками спільних проєктів є представники Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської та Закарпатської областей.

«Як голова Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» ініціювала у 2021 році розширення території Програми та збільшення розміру гранту до 100 тис. гривень. Радію, що заявники радо сприйняли таке нововведення, завдяки чому маємо цього року 9 проєктів у співпраці з Луганщиною, 7 із Донеччиною, 5 – Дніпропетровщиною, по 3 – із Запорізькою і Харківською областями та 1 із Сумською», – зазначила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин додала: «13 проєктів у сфері культурних обмінів, 9 освітніх та 3 – медійних вже сьогодні можуть розпочинати діяльність в межах проєктів. Тішить, що Програма не втрачає своєї актуальності, а навпаки збільшує масштаби, залучаючи партнерів зі східних областей. Сподіваємось, що усі заплановані проєктами заходи зможуть відбутися наживо, адже цей Конкурс в першу чергу про співпрацю, спілкування та дружбу попри відстань».

Програма підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» з 2018 року у партнерстві із Львівською і Закарпатською обласними радами, Львівською, Луганською і Донецькою обласними державними адміністраціями. У 2018-2020 роках  профінансовано 99 проєктів-переможців.