Вугільні регіони України без використання вугілля: які перспективи?

Вугільні регіони України без використання вугілля: які перспективи розвитку територій в умовах загальносвітового тренду декарбонізації – відмови від традиційних джерел енергії, в тому числі й вугілля?

Про виклики і можливості для вугільної галузі говорили під час Форуму високого рівня «Справедлива трансформація вугільних регіонів: від планів до дій!». На запрошення Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” участь у Форумі взяла керівниця Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Наталя Савка.

«Надзвичайно актуальна тема для Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”, оскільки зараз ми працюємо над реалізацією проєкту «Трансформація вугільних регіонів (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей)». Важливо чітко розуміти виклики та можливості трансформаційних процесів у вугільній галузі, тож сьогоднішня подія дуже на часі для ефективного втілення проєкту», — наголосила Наталя Савка.

Участь у заході взяли також міські голови Червонограда та Торецька, із якими працюємо над проєктом, тож принагідно обговорили подальші кроки у реалізації спільного проєкту.

Дякуємо організаторам Форуму за інформативний захід та заданий напрямок, у якому варто працювати вугільним регіонам: розвивати нові промислові об’єкти, створювати і посилювати кадровий потенціал та починати процес енергетичного переходу.