Відкриваємо для світу неймовірно цікаві традиції вівчарства

Сьогодні відзначається день Анастасії, яку вважають заступницею овець, та Аврамія – покровителя вівчарів. У Карпатах вівчарство – одна із найдревніших професій, якої не можливо навчитись у жодному навчальному закладі, лише передаючи знання від покоління до покоління.

Однак зовсім не легка це справа, як могло б здатись на перший погляд. Вівчарі майже півроку проводять на випасанні отар далеко від родин, високо в горах, проходячи десятки кілометрів до полонин. Це не лише важка праця, а й ціла культура, зі своїми традиціями та обрядами. Наприклад традиція запалювати ватру, проводжаючи вівчарів, і досі живе. Мешканці сіл вірять, що завдяки цьому обряду вівчарі та їх вівці захищені від злих духів.

Над дослідженням культурної спадщини вівчарства та промоцією її унікальності Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно з Асоціацією з Розвитку та Промоції Підкарпаття «Про Карпатія» активно працює реалізуючи проєкт «Шлях волоської культури у польсько-українському прикордонні» в рамках Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна.

Відкриваємо для світу неймовірно цікаві традиції вівчарства: вчимось виготовляти трембіти, дізнаємось як виганяють овець на полонини і обов’язково спробуємо овечу бринзу та вурду на Карпатському фестивалі продукції вівчарства.