Відбулось обговорення змін до Законів України «Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості»

Проблемні питання повноважень та ресурсного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування розглянули сьогодні в рамках Обговорення «Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості», організованого Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна».

Участь у Обговоренні взяли заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, народні депутати України – Дмитро Гурін, Галина Васильченко, Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Під час заходу учасники обговорили пропоновані зміни до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації». «Обидва документи пройшли тривале обговорення з усіма зацікавленими сторонами. І зараз важливо остаточно узгодити всі позиції з тим, щоб перейти до прийняття цих документів в парламенті. Хтось може дорікнути, що довго обговорюємо. Однак норми, які приймуть, будуть законодавчою основою діяльності місцевої влади, тому важлива їх якість, адже від неї великою мірою залежатиме ефективність роботи як місцевих адміністрацій, так і органів місцевого самоврядування», – зазначив В’ячеслав Негода.

Для Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» такі заходи є надзвичайно важливими, адже це додаткова можливість для наших членів – 63 органів місцевого самоврядування гірських областей – висловити свою позицію, аби відбувався конструктивний діалог між законотворцями, урядовцями, місцевими органами влади.

«Реформа місцевого самоврядування відкрила чимало можливостей, але поряд з тим залишила і низку запитань, які потребують законодавчих рішень. Сподіваюся, що сьогоднішнє обговорення стане новою точкою відліку в комунікації та співпраці між громадами, профільними міністерствами, законотворцями і допоможе напрацювати конструктивні рішення. Асоціація зі свого боку як завжди докладе усіх зусиль, аби це був відкритий діалог, який сприятиме якісній співпраці задля розвитку кожного з регіонів», – наголосила виконавча директорка Асоціації Галина Литвин.