У Яремче відбулися спільні українсько-польські навчання пожежно-рятувальних служб

5 березня в місті Яремче відбулися спільні навчання в рамках проекту “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Участь у навчаннях взяли 30 представників пожежно-рятувальних служб Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської областей України і Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

Проведені навчання на тему “Гасіння пожеж на об’єктах туристичної інфраструктури” є першими з 8 запланованих навчань в рамках проекту, з яких 3 відбудуться на території України та 4 в Польщі.

Захід розпочався із конференції, в ході якої учасникам було представлено тематику навчань, їх завдання та залучені сили і засоби. За тактичним задумом навчань, у приміщенні “Реабілітаційного центру” внаслідок несправності котла на твердому паливі стався вибух піролізних газів, руйнування приміщення котельні та горіння залишків конструкцій. До рятувальних робіт залучені персонал пожежних служб, пошуково-рятувальних, кінологічних, аварійно-рятувальних підрозділів.

Бюджет проекту, що реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” у партнерстві з управліннями ДСНС України у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях, Воєводської комендатурою Державної пожежної служби в Ряшеві, складає 1 842 438,00 євро (у тому числі грант ЄС – 1 658 174,20 євро). Метою проекту є підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості.