Цікаві факти про мед та бджільництво

Цікаві факти про мед:

Бджолі потрібно облетіти 46 тисяч кілометрів, щоб зібрати 100 г меду — це приблизно довжина екватора.

Тепло вбиває корисні властивості меду, тому нагрівати його не варто.

Термін «медовий місяць» прийшов у сучасну мову з давніх обрядів: було заведено, що  в перший місяць молодята обов’язково їли мед та пили медові напої.

Згідно з інформацією Держспоживслужби України, за походженням мед поділяють на нектарний (квітковий) та падевий мед; за способом виробництва — на стільниковий мед, стільники в меду, злитий мед, центрифужний (екстрагований) мед, пресований мед. За вмістом пилкових зерен мед поділяють на мед монофлорний квітковий (нектарний) та мед поліфлорний квітковий (нектарний).

Маркування меду має містити інформацію про країну походження, в якій він зібраний.

В Україні близько 90% пасік перебувають у приватній власності. У 2019 році уряд додав напрям бджолярства до переліку діяльності сільськогосподарських кооперативів, яким відшкодовується 70% вартості закупленого обладнання.

Наразі Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів меду у світі.

Цікаві факти про бджіл:

Бджола — єдина комаха, що виробляє їжу, яку людина може вживати без додаткової обробки.

Бджола запилює від 50 до 100 квітів за один виліт по мед.

Медоносна бджола повинна з’їсти приблизно сім або навіть дев’ять кг меду, аби зробити 450 г бджолиного воску.

Медоносні бджоли спілкуються одна з одною за допомогою своєрідних «танців» — так вони передають напрям і відстань до квітів.

Навантажена (нектаром і обніжжям) бджола може винести до 3/4 своєї ваги. Вага обніжжя коливається в межах від 10 до 20 мг, а максимальна кількість меду, що може вмістити в зобок бджола, — близько 40 % від своєї маси. Ненавантажена бджола летить у середньому зі швидкістю 60 км/год, навантажена — 25 км/год.

У світі налічується 48 типів бджолиних сімей. На пасіках країни сьогодні «працює» приблизно п’ять мільйонів бджолиних сімей.

Бджоли відіграють важливу роль у харчуванні людини — запилюють більшість плодоовочевих культур і сприяють збереженню біорізноманіття в природі. Однак, вчені спостерігають у різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл — монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.