Традиції та особливості унікального святкового дійства – свята Маланки

Чудова нагода аби сьогодні зустрітись з друзями та рідними – свято Маланки. Це унікальне святкове дійство, традиції якого чи не найяскравіше збереглись на території наших буковинських друзів – членів ЄКУ, зокрема у Вашківцях.

Неймовірні маски, феєрія костюмів та гарного настрою! Щороку з 13 на 14 січня тут панує фантастична атмосфера, яку не зустрінеш на жодному іншому фестивалі. Мешканці Вашківців вигадують химерні образи, цілий рік готують маски, аби в свято Переберії (саме так тут називають Маланку) подарувати позитивні емоції гостям та жителям міста.

Головний атрибут свята — маска. Традиційно дійовими особами є Маланка (найчастіше це хлопець, вбраний як молода дівчина) і молодий хлопець Василь (Васильчик). Вони уособлюють собою господаря та господиню і завжди є позитивними персонажами. Окрім них, одягають костюми Діда та Баби, Пана та Пані, Цигана і Циганки, Жида, Ведмедя. Обов’язковим персонажем Маланки є Коза, що символізує собою добробут та добрий врожай.

Про Переберію можна говорити багато, але краще хоча б один раз побачити цю вражаючу подію на власні очі! На жаль, цього року карантин вніс свої корективи в святкування Маланки, але ми віримо, що наступного року ми обов’язково зустрінемось на яскравих гуляннях на Буковині!