Сила меду: як не потрапити на гачок підробки?

Мед справедливо вважають по-справжньому корисним продуктом. Та зважаючи на свою корисну популярність, мед потрапив у категорію продуктів, які можуть підробляти.  

Зібрали поради пасічників, на що покупцям звертати увагу при купівлі меду і як відрізнити натуральний продукт від фальсифікату.

Консистенція

Якщо зачерпнути мед ложкою, то «ниточка» не повинна перериватись. Надто рідкий мед – сигнал про фальсифікат або про те, що його зібрали неспілим і всередині забагато вологи. Можна перевернути закриту банку з медом і стежити за бульбашкою повітря. У зрілому натуральному меді бульбашка переміщається повільно.

Не спокушайтесь на надто рідкий мед. Через 2-3 місяці після закінчення сезону (жовтень, листопад) мед кристалізується. Тож навесні не може бути рідкого меду із соняшника, гірчиці, ріпаку, люцерни – ці сорти меду кристалізуються найшвидше. Тож якщо до травня на прилавках пропонують рідкий мед цих сортів, то його або нагрівали або ж виготовили на основі цукрового сиропу. І корисних властивостей такий продукт не матиме.

 

Шаровість меду

Якщо у банці мед розшарувався на рідку і густу фракції, це означає, що він викачаний незрілим і має підвищену вологість. Утім це не стосується гречаного і падевого меду. 

Кристалізація є першою ознакою натуральності, вона проходить за температури +14°С, при +27-32°С призупиняється, а при +40°С кристали починають розчинятися.

Забудьте про міфи

Існує міф, що натуральність меду можна перевірити, якщо розтерти крапельку меду на запясті.

І мовляв, якщо мед вбереться у шкіру і не липнутиме – він натуральний. Ще один прийом – підігріти в ложці трохи меду. Той, що з цукрового сиропу, потемніє. Але звернуть увагу, що натуральний мед теж липне! А при нагріванні темнітиме, як і будь-який цукор, оскільки складається з простих цукрів – глюкози, фруктози, мальтози та ін.

Зберігання

Дуже важливо правильно зберігати мед. Тільки за цієї умови страва розкриє повний букет смаку та аромат. Кращий варіант зберігання: в сухій, чистій скляній, дерев’яній або фарфоровій ємності, в темному місці, з температурою від 0 до 20 градусів тепла. Не можна тримати мед в металевих ємностях, інакше будете відчувати присмак металу. Мед дуже швидко вбирає сторонні запахи. Від впливу прямих сонячних променів мед починає темнішати, а його смак погіршується.