Стрв’яж – парки та ландшафти

Стрв’яж – лівобережна притока Дністра. Бере початок на висоті близько 500 м над рівнем моря у низькогір’ї Польщі та тягнеться на північний схід і частково на схід, а біля села Загір’я в неї впадає річка Болозівка. Потім Стрв’яж повертає на південний схід і біля села Долобова впадає у Дністер.

Стрв’яж не судноплавна річка, проте у період весняних паводків після багатосніжних зим або сильних дощів улітку вона разом зі своїми притоками нагадує море. У місці впадіння до Дністра вона стає більшою й потужнішою.

Навколо річки багато лісів, які вкривають невисокі пагорби, а також невеликих урочищ та рівнин. Тут приємно гуляти пішим ходом та дихати свіжим повітрям, насолоджуючись краєвидами. Якщо ви захопили рибальське приладдя, можна посидіти на березі та половити рибу.

Регіон має хороше автомобільне сполучення. Можна швидко доїхати до карпатських лісів з надзвичайно чистим повітрям та лікувальними джерелами. Або поїхати на північ до Яворівського національного природного парку, який був створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів. Тут ви зможете зануритися у майже недоторкане природне середовище.