Секрети виготовлення трембіт дізнавались на майстер-класі на Косівщині

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі

Один із найдавніших музичних інструментів в Україні та найдовших у світі, її звуки особливі та знайомі мешканцям карпатського регіону, а туристам завжди цікаво спробувати зіграти на цьому інструменті, набравши повні груди повітря.

Здогадались про що ми? Так-так, мова йде про одну із візитівок Карпат – трембіту. Про історію та сам процес виготовлення цього унікального музичного інструменту пастухів сьогодні дізнавались на майстер-класі, організованому Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах транскордонного проєкту «Шлях волоської культури у польсько-українському прикордонні». Як розповів майстер Василь Гримак, трембіта виконувала одразу декілька функцій: її використовували, як для того щоб сповістити про вихід овець на полонину, так і для визначення часу за тінню від інструменту.

На жаль, карантин вніс свої корективи щодо кількості учасників заходу, та все ж тішимось, що змогли привідкрити завісу багатогранної вівчарської культури карпатського регіону не лише для 15 українських учасників, а і для наших партнерів з Польщі. Сподіваємось, що усі онлайн та офлайн учасники майстер-класу залишились задоволеними, дізнались щось нове та отримали лише позитивні враження від майстер-класу.

Захід організовано в рамках проєкту «Шлях волоської культури у польсько-українському прикордонні», що реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” спільно з Асоціацією промоції і розвитку Підкарпаття “Pro Carpathia” за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «PL-BY-UA 2014- 2014-2020 @ 014-2020 Poland wлR noлbcbKo THE sz) POG»

На зображенні може бути: 2 людини та текст

На зображенні може бути: у приміщенні