Розпочато прийом проєктних заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2021

Сьогодні, 30 березня, офіційно оголошено про старт Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад-2021 у межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Участь у онлайн-заході, під час якого презентовано результати попередніх Конкурсів, а також представлено ключові умови цьогорічного набору, взяли заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, керівники обласних рад та адміністрацій Карпатського регіону, народні депутати України, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин.

«Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад наразі є унікальним досвідом для України. Адже, це найбільший системний проєкт, що об’єднав громади з 4 областей – Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської і Чернівецької, які мають спільні проблеми, але водночас мають і спільний потенціал, який ми розвиваємо. У межах програми вже підтримано 150 проєктів на загальну суму понад 41 мільйон гривень. Цей досвід ми маємо масштабувати на інші регіони, зокрема, на регіон «Азов – Чорне море», – зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

У 2021 році за кошти державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців у 4 карпатських областях, загальним розміром гранту 10 млн гривень.

Кошти для фінансування проєктів надає Міністерство розвитку громад та територій, і, за словами Івана Лукері, наступного року така підтримка буде продовжена.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин звернула особливу увагу на низку новацій цього конкурсного набору. «Обов’язковою умовою Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад-2021 є наявність угоди про партнерство з органами місцевого самоврядування, фінансування за кошти гранту лише капітальних видатків та завершення реалізації проєктів до 15 грудня 2021 року. З року в рік ми отримуємо усе цікавіші та якісніші заявки на реалізацію громадами, організаціями проєктів для розвитку Карпатського регіону. Упевнена, що і на цей раз буде змагання креативу, якості, і в грудні, коли підводитимемо підсумки Конкурсу, ми матимемо величезну кількість об’єктів, якими нам не соромно буде ділитись», – наголосила Галина Литвин.

Заявниками Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад-2021 можуть бути громадські організації, Агенції регіонального розвитку, благодійні організації та комунальні підприємства, у партнерстві з органами місцевого самоврядування. Проєкти повинні відповідати одному із п’яти затверджених пріоритетів, а саме:

  • збереження і популяризація історико-культурної спадщини
  • збереження і популяризація природної спадщини
  • розвиток спорту в гірських громадах
  • безпека громад Карпатського регіону
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Максимальний розмір гранту складає 250 тис. грн, обов’язковою умовою є наявність власного внеску у розмірі не менше 20%.

Триватиме прийом проєктних заявок до 30 квітня 2021 року.

Проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.