Реставраційні роботи монастирського комплексу у Підкамені супроводжуватимуть археологи.
Реставраційні роботи монастирського комплексу у Підкамені супроводжуватимуть археологи.
У смт Підкамінь Бродівського району завдяки проекту, що втілює Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу, тривають реставраційні роботи монастирського комплексу. Враховуючи той факт, що монастир є пам’яткою національного значення, до здійснення робіт з благоустрою території навколо дзвіниці залучено археологів. Під їхнім наглядом проводитимуть усі подальші роботи із підготовки до благоустрою території монастирського комплексу.
Про механізми взаємодії архітекторів, підрядної будівельної організації та Рятівної археологічної служби, а також замовника проекту – Департаменту містобудування і архітектури Львівської обласної державної адміністрації з йшлося під час наради, яка відбулася 22 липня. Сторони домовилися, що подальші роботи із підготовки ділянки до благоустрою здійснюватимуться під наглядом археологів і завершаться наприкінці тижня.
«Асоціація органів місцевого самоврядування є одним з партнерів проекту реставрації монастирського комплексу у Підкамені і ми пильно стежимо за тим, аби усі роботи виконувалися згідно з правилами і щоб усі історично та архітектурно цінні елементи були збережені. Під час наради було домовлено, що археологи Рятівної археологічної служби на етапі підготовки благоустрою проведуть дослідження, а також здійснюватимуть подальший археологічний нагляд: тобто стежитимуть за тим як підрядник виконує роботи, а в разі виявлення артефактів проводитимуть необхідні дослідження», – розповіла Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації органів місцевого саморядування «Єврорегіон Карпати-Україна».
Приблизна вартість археологічних робіт становить 450 тисяч гривень.
Додамо, учасники наради також погодили графік виконання робіт, зокрема, планується, що до осені буде замінено покриття даху вежі, реставровано фасад 5-го ярусу, встановлено освітлення території, а також проведено роботи із благоустрою ділянки.
А вже у серпні в Підкамені відбудеться концерт духовної музики, що має на меті привернути увагу до проблем збереження пам’яток сакральної спадщини та популяризувати туристичний потенціал монастирського комплексу та місць паломництва українсько-польського прикордоння.
Довідково:
Реставрація монастирського комплексу здійснюється у рамках проекту “Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні”, що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020
Проект спільно реалізують:
- Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” (UA) – головний партнер
- Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (UA)
- Римокатолицька парафія св. Ядвиги в Мокободах (PL)
- Римокатолицька парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Голублі (PL)
Бюджет проекту: 2 101 106,76 євро, в т.ч. грант ЄС: 1 890 996,08 євро
Грант ЄС для України: 962 721,85 євро (понад 30 млн грн)
КЛЮЧОВІ ЗАХОДИ
- Створення та промоція транскордонного паломницького маршруту
- Реставрація монастирського комплексу в Підкамені (Україна)
- Інвестиційні заходи в Римокатолицькому костелі Святої Ядвіги в Мокободах (Польща)
- Інвестиційні заходи в Римокатолицькому костелі Різдва Пресвятої Богородиці в Голублі (Польща)
- Промоційна діяльність
- Освітня кампанія