Продовжуємо відкривати та популяризувати сакральну спадщину: цього разу – іконописне мистецтво
Впродовж 5 днів у Історико-культурному заповіднику «Древній Звенигород» тривала Іконописна школа – один із заходів проєкту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна».
Навчання проводили для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли тимчасовий прихисток на Львівщині, а також для дітей з художніх шкіл та діток Львівщини, чиї батьки зараз захищають нашу державу.
Реставраторка та дослідниця ікон Ольга Горда-Цибко розповіла багато цікавого, зокрема учасники школи дізнались про історію іконописання, спробували оволодіти традиційними техніками та власноруч намалювати ікону. Частина робіт залишилась на виставці, яка триватиме до кінця реалізації проєкту.
«Такі заходи як іконописна школа – це цікавий досвід, можливість глибше зануритись в світ сакрального мистецтва, а також спосіб підтримати тих, хто через війну втратив домівку чи чекає на рідних з фронту. Сподіваюсь, що учасники школи отримали позитивні враження, яких бракує в ці нелегкі часи», – зазначила керівниця Асоціації Наталія Савка.
Проєкт «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» реалізується у рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine, що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу.