Про реформу децентралізації дискутували на V Форумі місцевого розвитку

Насичену програму V Форум місцевого розвитку, який спільно організовують Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Львівська обласна рада, розпочали із пленарної дискусії «Реформа децентралізації: інструменти підвищення ефективності розвитку територіальних громад».

Учасники – очільники органів місцевого самоврядування зі Львівщини, Закарпаття, Тернопільщини, Луганщини, представники уряду, народні депутати, експерти – обговорювали законодавчі ініціативи та перспективи конституційних змін для забезпечення сталості процесів децентралізації, бачення як упорядкувати структуру органів місцевого самоврядування; перспективи законодавчого забезпечення фінансової спроможності громад.

“Сильні та самодостатні громади, забезпечення високих стандартів якості життя людей, вмотивовані керівники на місцях – важливе завдання на шляху утвердження демократичних і європейських цінностей в Україні”, – наголосила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

“Реформа децентралізації одна з найуспішніших в Україні, але вона не завершена. Попереду – важливі кроки в частині зміни до Конституції, закон про місцеве самоврядування. Потрібна підтримка Верховної ради, але важливий і діалог з громадами. Адже наша мета – це баланс відповідальності між органами місцевого самоврядування та державної владою. Окремо ми не зможемо досягнути успіху. Кошти у бюджеті на місцевий розвиток передбачені, тож нам потрібно розставити пріоритети і рухатися у заданому напрямку, розуміючи обсяг завдань та відповідальності, кожен на своєму місці, але тісно взаємодіючи”, – зауважив Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України.

“Львівщина має Стратегію розвитку до 2027 року. Натомість, ситуація в громадах, яку ми вивчили, невтішна – дві третіх громад не мають стратегій, а ті, що мають, не завжди є актуальними. Ми допомагаємо територіальним громадам у формуванні дієздатних стратегій розвитку, які б доповнювали та підсилювали стратегію області та держави”, – розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

“Важливо зберегти місцеве самоврядування від великої політики, адже місцеве самоврядування це про політику спілкування людей і пошук спільних рішень, – додав Сергій Чернов, президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

Попереду у нас ще низка дискусій. Упевнені, що уже невдовзі зможемо поділитися реальними результатами нинішніх обговорень!

#спільно_зможемо_більше