Про перспективи розвитку вугільних територій дискутували в межах Форуму

 

Як створити ефективну платформу комунікації процесу трансформації вугільних регіонів на місцях? Які фінансові, економічні та організаційні інструменти доступні вугільним регіонам для системного впровадження політики трансформації? Як забезпечити справедливу трансформацію вугільних регіонів?

Про це під час Форум місцевого розвитку говорили в рамках панельної дискусії «Перспективи розвитку вугільних територій».

«Безпека шахт, екологія територій, освіта працівників вугільної промисловості – це одні з найбільших викликів у процесах вугільної трансформації. Бо, наприклад, якщо збираємося закривати шахту, то потрібно уже планувати як будемо перекваліфіковувати працівників цієї галузі», – зазначив Олексій Смірнов, перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації.

Учасники обговорили актуальний стан справ та викликів, з якими стикатимуться місцеві громади у процесі трансформації вугільних регіонів, а також презентували можливі інструменти підтримки процесу трансформації, зокрема перспектив створення мультидонорського фонду.

На зображенні може бути: 3 людини та люди стоять

«Питання трансформації вугільних регіонів – комплексне. Наприклад, Німеччина йшла до цього 50 років і ще не завершила, при цьому маючи значно більший фінансовий ресурс. Але Україна має тут перевагу, бо може отримати реальні підказки та навіть фінансову допомогу від Німеччини», – зазначила Іма Хренова-Шимкіна, директорка проєкту, Сектор енергетика і клімат GIZ GmbH, презентуючи Проєкт трансформації вугільних регіонів, який реалізується за підтримки GIZ.

ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” теж працює в напрямку трансформації вугільних регіонів. Реалізуємо Проект регіонального розвитку «Трансформація вугільних регіонів України (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей) у партнерстві зокрема із Мінрегіоном та містом Червоноград за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.