Презентували результати проєкту з модернізації дорожньої інфраструктури України та Польщі

Презентували результати проєкту з модернізації дорожньої інфраструктури України та Польщі.

Сьогодні завершується реалізація проєкту «Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури», який спільно втілювали Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна», Служба автомобільних доріг у Львівській області та Підкарпатське управління воєводських доріг в Ряшеві. В межах підсумкової конференції обговорили досягнення проєкту, зокрема й ключовий результат — відремонтовану частину дороги, яка сполучає два пункти пропуску між Україною та Польщею.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин наголосила: «Проєкт це не тільки про ремонт 20 км дороги, це найбільший для Львівщини конкурсний транскордонний проєкт та найбільша сума підтриманого проєкту, а це свідчить про підтримку, довіру, що вкрай важливо для подальшої співпраці в межах реалізації транскордонних проєктів. Ми вже напрацювали спільне бачення подальших дій, спрямованих на покращення транспортної доступності в межах українсько-польського транскордонного регіону». Учасники конференції обговорили також можливості поширення здобутого досвіду реалізації проєкту, зокрема для покращення транспортної доступності у Карпатських регіонах.

Тішимось, що результати проєкту дають можливість втілювати й нові ініціативи. Зокрема, в межах конференції Львівська обласна державна адміністрація, Служба автомобільних доріг у Львівській області, Яворівська та Мостиська територіальні громади підписали меморандум про співпрацю. Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зазначив: «Йдеться про велодоріжки, освітлення та систему відеоспостереження. Все це, за співфінансування громад, завершимо разом, уже поза проєктом».

Позитивний ефект від здійсненої роботи вже відзначили у Службі автомобільних доріг у Львівській області. «У результаті ремонту час проїзду на оновлених ділянках доріг скоротився на 10%. Ремонт доріг підвищив транспортну доступність прикордонної території, що в свою чергу сприятиме її розвитку, подорожам через кордон», — зазначив Роман Познанський, заступник начальника з фінансово-економічних питань.

Злагоджену роботу команди проєкту відзначив Народний депутат України Ростислав Тістик: «Дякую Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” за втілену масштабну роботу. Готовий зі свого боку надалі всіляко підтримувати такі ініціативи для розвитку Львівщини».

Проєкт «Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу через Програму CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.