Презентували новостворений туристичний маршрут, що відкриває красу сакральної спадщини Карпат

У Жовкві сьогодні представили результати та напрацювання проєкту «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння». Одним із таких результатів є розроблений транскордонний маршрут для відвідувачів української та польської частини Карпат. Маршрут нараховує 95 об‘єктів сакральної спадщини на території України та 130 у Польщі — найцінніші пам’ятки та взірці дерев’яної архітектури, а також об’єкти, які увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

«Презентований маршрут Карпатський шлях дерев’яної архітектури об‘єднує давні автентичні дерев’яні храми українського та польського прикордоння. Сподіваюсь, що туристи, які будуть подорожувати за цією картою, відкриють ці особливі, намолені століттями місця, та берегтимуть безцінну спадщину і для наступних поколінь», – наголосила Наталя Савка, керівниця Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

В рамках заходу партнери проєкту презентували й інші результати спільної діяльності. Зокрема завдяки проєкту

✔️ розроблено стратегію розвитку та промоції Карпатського шляху дерев’яної архітектури

✔️ підготовлено короткі описи та фотоматеріали для 45 об’єктів із Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської області та для 20 із Підкарпатського воєводства

✔️ відбувся віртуальний круглий стіл та навчальний візит до найцікавіших об’єктів дерев’яної архітектури на території Підкарпатського воєводства.

✔️ організовано 3 онлайн-концерти духовної та традиційної музики

✔️ здійснено промоційну кампанію

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

Надихнутись красою дерев’яних церков усі присутні могли на виставці. Зазначимо, що представлені світлини —  відібрані експертами кращі роботи, подані на фотоконкурс в межах проєкту.

Можливо, це художній твір indoor

Проєкт «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння ” реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna за фінансової підтримки Європейського Союзу через Програму Польща – Білорусь – Україна.