Працюємо над Концепцією екологічно приязних рішень в модернізації дорожньої інфраструктури на прикордонних територіях

Провідні країни світу одним з важливих векторів розвитку уже давно обрали екологію. У Європі ще 2019 року було представлено Європейський Зелений Курс (European Green Deal)  як дорожню карту розвитку Європейського Союзу до 2050 року, що має на меті перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент.

Реалізуючи проєкти, Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» теж приділяє пильну увагу саме екологічному аспекту у всіх можливих сферах.

У рамках проекту «Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» працюємо над розробкою Концепції екологічно приязних рішень в модернізації дорожньої інфраструктури на прикордонних територіях України та Польщі. Головна мета – запропонувати конкретні дороговкази та рішення в частині екологічної складової будівництва доріг та інфраструктури, шляхом дослідження як європейського досвіду та адаптації його до українських реалій, так і напрацювання власних пропозицій.

«Екологічність – це не тільки тренд, це безумовна необхідність, яку потрібно впроваджувати в усі сфери нашого життя, розпочинаючи з промисловості та завершуючи щоденним побутом. Розширення та оновлення дорожньої інфраструктури не є винятком. Якщо ми хочемо зберегти здоров’я планети, кожної окремої країни, то і будівництво доріг має передбачати як чітке дотримання технологій задля забезпечення ефективності та комфортності їх використання, так і зберігати акцент в напрямку модернізації з врахуванням усіх екологічних аспектів», – наголошує Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації.

Працюємо над Концепцією спільно з експертами з різних галузей, насамперед з екологами, враховуючи екологічні виклики та потреби, які є у прикордонних територіях.

Проєкт «Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» реалізують Асоціація ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” спільно зі Служба автомобільних доріг у Львівській області та Підкарпатським управлінням воєводських доріг в Ряшеві за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна. Реалізація проєкту у 2020 році передбачала ремонт 19,1 км дороги Мостиська – Краківець, що сполучає пункти пропуску через державний кордон між Україною та Республікою Польща, “Шегині-Медика” і “Краківець – Корчова”.