Перспективи розвитку Карпат у дискусії медіа-хабу “Твоє місто”

Виконавча директорка Асоціації ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” Halyna Lytvyn взяла участь у дискусії щодо розвитку Карпат, організованій медіа-хабом Твоє Місто.

У компанії представників влади Роман Матис (Roman Matys) та Vadym Tabakera, місцевого самоврядування Іванна Луців, бізнесу Alina Lytvynova, Ірина Попович та Ярослав Морозович обговорили ключові аспекти Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 р.
Про те, як і ким творилася, що отримали на виході і що це дає регіону? Halyna Lytvyn розповіла про те, яким був шлях до Програми і як до цього долучилася Асоціація. Про послідовну та системну роботу, спрямовану на те, щоб регіон українських Карпат був у фокусі європейської регіональної політики.

Гаряча дискусія розгорілася навколо питання підтримки великих бізнесових проєктів в гірському регіоні. 🔶Перша позиція – Карпати повинні залишатися тихим та затишним оазисом, який приваблює унікальністю природи та культури. Великі інвестиційні об’єкти стають причиною стирання ідентичності та джерелом «шароварщини».🔶 Інша позиція – великий бізнес є локомотивом розвитку туристичної галузі, він диктує тренди і створює реальну додану вартість. В процесі дискусії зійшлися все ж на тому, що підтримка бізнесу має бути максимальною, незалежно від його розміру.

Говорили і про інші інструменти та шляхи залучення туристів. В контексті цього питання згадали про необхідність відкриття додаткових пунктів пропуску на кордоні.
ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” вже давно і дуже активно працює в цьому напрямку. Європейські Дні Добросусідства, крайні з яких відбулися 2️⃣7️⃣2️⃣8️⃣ вересня на Турківщині і були свого роду закликом до облаштування пункту пропуску в с. Боберка.
Також маємо проєкт за підтримки CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine «PANTHER – Транспорт в районі Перемишля та Нижанкович за спадщину співпраці», в рамках якого триває будівництво під’їзної дороги до планованого пункту пропуску в Нижанковичах.

📌Багато дискутували про рівень та якість українського сервісу, інвестиційні проєкти, екологічну складову розвитку туристичної інфраструктури в карпатському регіоні, просторовий лад в центрах туризму та візію свого майбутнього.

Дякуємо Oksana Vysochanska за модерування дискусії, а медіа-хабу Твоє Місто за те, що піднімаєте таку важливу тему. Спільно для розвитку Карпат🤝!