Стартував фестиваль Дні Карпатської культури у Косові

Перший день фестивалю Дні Карпатської культури позаду: це було смачно, пізнавально та драйвово! Ділимось враженнями про вчорашні події та розповідаємо, що відбудеться сьогодні.

«Ми з великим натхненням готувались до цього свята карпатської культури, адже тут ми втілєюмо наше головне бажання — говорити про Карпати, показати їх багатогранність та надихнути інших на любов до унікальної культурної спадщини цього регіону» – зазначила виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин під час урочистого відкриття фестивалю.

Розважальну програму першого дня розпочали зі знайомства з містом Косів, де й відбувається фестиваль. Краєзнавці розповіли історію міста, музичні гурти доповнили атмосферу «галицькою музикою», а гості мали змогу насолодитись демонстрацією традиційного одягу та скуштувати страви косівської кухні. На іншій локації відкривали традиційні гуцульські ремесла. Усі охочі мали можливість відвідати майстер-класи з вибійки, писанкарства, ткацтва, художнього металу, обробки шкіри, ляльки мотанки та дізнатись більше про народні промисли Карпат.

На зображенні може бути: 4 людини

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

А вечір в рамках фестивалю ми провели максимально вогняно! Відривались під драйвову та енергійну музику рок-гуртів “Гуцули”, Медовий Полин, Joryj Kloc, а як підспівували всім знайомі пісні хедлайнерів – гурту КАРНА було чутно на всі Карпати! Завершили перший день випалом вогняної скульптури в рамках міжнародного пленеру керамістів «Золоте горно».

Сьогодні ми продовжуємо знайомити із традиціями Карпатського краю. Зокрема, запрошуємо усіх на етно-показ традиційного одягу та строю «Лудинє Фаміля», а вечір пропонуємо провести у компанії з Франківський драмтеатр на виставі під відкритим небом «Гуцулка Ксеня».

Радіємо, що Дні Карпатської культури об’єднують культурні сфери та людей з різних куточків України аби показати, що Карпати це круто! #гори_кличуть