Навчаємо на Закарпатті

5 березня у Перечині та 6 березня у Хусті  відбулися тренінги для представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та неурядових організацій Закарпатської області, організований Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин презентувала нові конкурсні можливості для громад: Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, що спільно фінансується 4 карпатськими областями і стартує вже у березні, і конкурс у рамках Програми секторальної підтримки, старт якого очікуємо у квітні.

Тренери Денис Ман та Олександр Коваль розповіли про особливості стратегічного планування та діяльності інституцій регіонального розвитку, створення та просування бренду територій. В першому блоці увагу зосередили на підготовці та реалізації проєктів: залучення фінансових інструментів для впровадження проектних ідей, «розвиткові» проєкти, куди звертатися за консультацією. Другий блок стосувався співпраці з громадським сектором та діяльності агенцій місцевого розвитку. В третьому блоці відповіли на питання «Як громаді залучити туристів та стати туристичним брендом?».

Загалом в межах трьох тематичних блоків учасники розглянули успішні кейси та отримали реальні інструменти, які допоможуть розвивати потенціал регіону, зокрема туристичний.

Плануємо такі ж навчання на Франківщині та Львівщині найближчим часом.