На підсумковій конференції “медового проєкту” обговорили результати співпраці
Завершуємо реалізацію проєкту, після якого залишаються круті результати, цінний досвід та «солодкий» післясмак.
На Косівщині спільно із франківськими ГО Карпатська Еко Пасіка, закарпатськими Колочавська сільська рада і польськими партнерами з Асоціації Розвитку та Промоції Підкарпаття «Pro Carpathia» підвели підсумки ще одного транскордонного проєкту «Карпатська бджола — спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.
Виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин презентувала результати «медового» проєкту. А похвалитися маємо чим:
- створено 2 відкриті виставки у місті Косові Івано-Франківської області і у селі Колочаві Закарпатської області
- закуплено нуклеусні вулики та придбано системи для виведення бджоломаток;
- здійснено 2 науково-моніторингові експедиції до високогірних пасік Карпатського регіону;
- організовано Карпатський фестиваль меду у Колочаві та майстер-клас з виготовлення свічок з бджолиного воску у Ряшеві;
- створено 5 медових туристичних стежок на Косівщині у Колочаві та Підкарпатському воєводстві. Та промарковано більше 80 км маршрутів.
Під час конференції, експерт з питань маркетингу територій Олександр Коваль поділився тонкощами промоції та розвитку медового туризму, а про розвиток, зокрема, апітуризму розповів експерт з питань туризму Віталій Передерко. Місцеві пасічники Віталій Андрусяк та Марія Боднар презентували результати науково-моніторингових експедицій в рамках проєкту. Польські партнери із Асоціації Розвитку та Промоції Підкарпаття «Pro Carpathia» доєдналися дистанційно та продемонстрували один із результатів реалізації проєкту — промоційний відеоролик про бджільництво у Карпатах.
Під час презентаційної частини конференції учасники мали змогу не лише почути, а й побачити як виглядає виставка під відкритим небом «Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до «розумного» вулика» на території науково-просвітницького центру Національного природного парку “Гуцульщина”.
Тішимось успішному завершенню ще одного нашого проєкту та дякуємо усій команді проєкту за зацікавленість та орієнтованість на якісний результат. Сьогодні ми ще раз переконались, що нам вдалось зробити усе, що планували, та віримо, що результати нашої праці – спільний важливий внесок у розвиток бджільництва у Карпатах.
#спільно_для_розвитку_Карпат