Львів, Самбір, Старий Самбір — таким був маршрут другого дня інвентаризаційної місії об’єктів нафтової спадщини

Львів, Самбір, Старий Самбір — таким був маршрут другого дня інвентаризаційної місії об’єктів нафтової спадщини.

У Львові учасники завітали у Кондитерську-аптеку Іонових “Під золотою зіркою”, яка заснована на території старовинної аптеки, де у 1853 році було винайдено першу в світі гасову лампу. У закладі можна не лише посмакувати кавою, а й роздивитись цінні експонати інтерактивного музею – це відреставровані меблі, автентичні гасові лампи і оригінальні постери – лікерів Міколяша і Галицької крайової виставки 1894 року. Учасники також відвідали ресторацію-музей “Гасова лямпа”. Тут колекція гасових ламп нараховує аж 528 екземплярів, серед яких і точна копія однієї з перших гасових ламп.

Продовжили інвентаризаційну місію у місті Самборі. З оглядової вежі ратуші учасникам розповіли про видатні місця Самбора. Окрім цього, показали місце, де була аптека «Під Зіркою», яку відкрили у 1906 році. Зараз ж на цьому місці нова аптека, однак фасад будівлі залишився незмінним.

Із Самбора вирушили до Старого Самбора. Для учасників інвентаризаційної місії тут провели екскурсію, під час якої показали Костел Святого Миколая, Синагогу, збудовану у 18 столітті, Старосамбірський історико-краєзнавчий музей, у якому збережено побутові предмети, що датуються ХІХ-ХХ ст, зокрема й гасові лампи.

Дякуємо усім, хто сприяв організації візиту та учасникам інвентаризаційної місії. Сподіваємось, що ви разом з нами дізнались більше цікавого про історію нафтової промисловості на Львівщині.

Досліджували нафтову спадщину Львівської області в межах проєкту «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича», який реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Підкарпатське воєводство за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми ТКС Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.