Карпатський прорив: партнерство задля розвитку

Про проблемне і важливе для карпатського регіону на центральній пленарній дискусії другого дня IV Форум місцевого розвитку – «Карпатський прорив: партнерство задля розвитку».
?Спікери – голова Верховна Рада України Андрій Парубій, п‘ятий президент України Петро Порошенко, та голова Львівська обласна рада Олександр Ганущин обговорювали перспективи розвитку Карпатського регіону у новій фінансовій перспективі Європейського Союзу.

Про що говорили спікери?
?В‘ячеслав Негода
??Все більше відбувається зустрічей, сфокусованих на Карпатах. Це вселяє надії, що ми знайдемо багато відповідей на питання розвитку карпатського регіону.
?Андрій Парубій
??За 4 роки Трускавець став регіональним центром дискусій по розвитку Карпат і усього карпатського регіону.
??Важливо зрозуміти, який шлях для Карпат важливіший і перспективніший – соціального чи економічного розвитку.
??Наша співпраця і об‘єднання навколо стратегії розвитку карпатського регіону дасть нам унікальну можливість залучення інвестицій.
?Петро Порошенко
??Необхідна максимальна підтримка соціально-економічного розвитку для потужного старту регіону і створення можливостей залучення інвестицій.
??Однією з переваг підписання угоди про асоціацію є можливість створення спільного енергетичного ринку між Україною та Євросоюзом.
?Олександр Ганущин
??Здійснити прорив – збудувати щось таке, щоб 4 області, об‘єднані Карпатами, мали додаткові ресурси для розвитку територій.
??Прорив може бути реалізований або внутрішнім, або зовнішнім ресурсом.
??Прорив вдасться тоді, коли ми вийдемо за рамки існуючих інструментів.

На завершення пленарної дискусії виконавча директорка Асоціації Halyna Lytvyn презентувала бачення самоврядних органів щодо того, як втілити в життя ідею Карпатського прориву.
?На жаль, на сьогодні у Європейському Союзі відсутній системний підхід до підтримки розвитку Карпат. Маємо лише розрізнені ініціативи і програми, але жодної, яка дає зможу розвивати макрорегіон Карпат, як єдине ціле.
?Натомість, на щастя, упродовж останніх п’яти років, завдяки спільним зусиллям українського парламенту, уряду, органів місцевого самоврядування питання регіонального розвитку вийшло на перший план:
?? започаткування унікальної програми підтримки ініціатив карпатських громад завдяки ідеї голови Правління Єврорегіону Олександра Ганущина та зусиллям нашої Асоціації
??спільний проект міністерства регіонального розвитку та 4 областей «Карпатська мережа регіонального розвитку»,
??концепція розвитку гірських територій як передумова сталих підходів до вирішення проблем Карпат.
Виконавча директорка Асоціації презентувала наше бачення як зробити так, щоб Карпати стали у фокусі політики не лише національної, а і європейської.

План дій включає:
??По перше, ініціювання звернення Кабінету Міністрів України до Європейської Комісії щодо окремого пілотного проекту на виконання угоди про Асоціацію.
??По друге, продовжувати використовувати існуючі платформи міжпарламентської та міжурядової взаємодії у рамках Східного Партнерства , Угоди про Асоціацію, де ставити на порядок денний питання Карпат.

Дуже приємно, що по завершенню дискусії, можна впевнено говорити, що можливості для здійснення карпатського прориву існують і однодумців, які готові докладати зусилля для досягнення спільної мети теж вистачає??