#Карпатські_ініціативи_в_дії допомагають зберегти цінні історичні пам’ятки громад

Тішимось, що #карпатські_ініціативи_в_дії допомагають зберегти цінні історичні пам’ятки громад

Один із проєктів, який отримав фінансування від Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», спрямований на вирішення термінової ліквідації аварійного стану даху. Йдеться про Вірменський костел у Городенці на Франківщині. Варто зазначити, що храм збудований ще у 1706 року, тож на сьогодні є однією з найдавніших пам’яток місцевого значення регіону — в цьому полягає особлива цінність костелу для мешканців громади.

Завдяки проєкту історичну будівлю від руйнації вдалось вберегти, зокрема шляхом відновлення даху. На цьому мешканці Городенківської громади не планують завершувати ремонтні роботи, а у майбутньому у Вірменському костелі хочуть облаштувати музей сакрального мистецтва.

Переконані, що наполегливість та ініціативність зі сторони мешканців громади приведуть до бажаного результату, а Вірменський костел стане місцем must-visit на Франківщині. Зазначимо, що проєкт став переможцем Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах «Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад – 2021 2.0» спільно з Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською та Чернівецькою обласними радами.

Фото: сайт Pokutia