Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки

Розвиватимемо транскордонну співпрацю за новими правилами!

Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, яку розробив Мінрегіон. Розвиток прикордонної інфраструктури гірських територій Карпат – один з пріоритетів розвитку транскордонного співробітництва на наступні роки. Також серед пріоритетних документом визначено:

  • реалізацію в Україні Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та Дунайської транснаціональної програми;
  • реалізацію проєктів (програм), що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, а також програм прикордонного співробітництва у рамках Європейського територіального співробітництва на 2021-2027 рр. в рамках фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI);
  • розвиток інституційної спроможності суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва (асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, європейських об’єднань територіального співробітництва та інших форм транскордонного співробітництва).

Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» продовжує реалізовувати 14 проєктів транскордонної співпраці, зокрема, у галузі інфраструктури, екології, збереження архітектурної та культурної спадщини.

Сподіваємося, що ухвалена Програма сприятиме зміцненню нашої взаємодії з партнерами по той бік кордону, а це, водночас, розширить можливості соціально-економічного розвитку українських громад у різних напрямках діяльності.

Додамо, що уже найближчим часом урядовці напрацьовуватимуть нову редакцію Закону України “Про транскордонне співробітництво”. Також заплановане проведення конкурсного відбору проєктів транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка. У 2019 році такою можливістю успішно скористалися члени Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» – Косівська районна рада, Добромильска міська рада та Східницька селищна рада.