Історія про маленьку дерев‘яну церкву, що стала великим прикладом для наслідування

Історія про маленьку дерев‘яну церкву, що стала великим прикладом для наслідування

У селі Кугаїв, що на Львівщині, розташована церква Богоявлення Господнього. Незважаючи на її площу – всього лиш 75 квадратних метрів – цю церкву не залишили занепадати, коли в громаді з’явився новий великий храм. Над збереженням дерев’яної бойківської церкви у оригінальному вигляді працювали активісти, пам’яткоохоронці та усі небайдужі до унікальної спадщини. Так ми отримали надзвичайно цінний результат: автентичну пам’ятку дерев’яної архітектури, що стала символом боротьби за порятунок дерев’яних храмів.

Цей приклад мав би стати уроком для тих, хто, відновлюючи дерев’яні храми, руйнують унікальність сакральних споруд. Тож радимо почитати матеріал, який підготували Lviv.Media: https://cutt.ly/LvivMedia_WoodenArch2

Перекладений матеріал на польську мову можете прочитати на нашому сайті за посиланням: https://cutt.ly/EKU_WoodenArch2

Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Транскордонна стежка дерев’яної архітектури – це шанс  зберегти унікальну спадщину польсько-української прикордонної культурної спадщини», що реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна”  у партнерстві з Підкарпатською Регіональною Організацією Туристичною за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми Польща – Білорусь – Україна.

Фото: ЛОО Товариство охорони пам’яток