Хатинки для бджіл
У селі Колочава, Закарпатської області активно працюють над створенням виставки під відкритим небом «Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до «розумного» вулика». Зараз трошки пояснимо що ж це таке.
Дуплянки— одні з найдавніших і найпростіших рукотворних житл бджіл. Зазвичай це була видовбана колода, яку навішували на дерево. Хоча, на відміну від своїх попередників, дуплянка вже була частково розбірна, що допомагало пасічникам у зборі меду. Планується виготовлення та встановлення 7 таких вуликів найрізноманітніших форм. ”
Розумний вулик” – абсолютно технічна новинка, яка має багато цікавинок і переваг. Вулик можна контролювати прямо з дому –і температуру, і вологість, і чим зайнята бджолина сім’я, і всі інші необхідні параметри покаже спеціальний додаток для смартфону.
Як же відбувався перехід від найпростішого вулика до високотехнологічної «бджолиної хатки» власне і спробуємо розповісти відвідувачам виставки. В програмі: екскурсії, освітні уроки для школярів, спостереження за життям бджолиної сім’ї, ознайомлення з історією Карпатського бджільництва, основи бджільництва на базі інформаційно-культурного центру “Карпатська автентична бджола”.
Створення аналогічної виставки заплановано й у селі Смодна Косівського району Івано-Франківської області. Діяльність проводиться у рамках проєкту «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні».
Нагадаємо, що проєкт спільно реалізує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Громадська організація об’єднання пасічників «Карпатська еко-пасіка», Колочавська сільська рада, Асоціація для Розвитку та Промоції Підкарпаття «Pro Carpathia», за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» у 2014 – 2020 рр.