Форум “Карпати – 30”: ключові події заходу

#спільно_для_розвитку_Карпат

Стратегія для Карпат, обговорення викликів і можливостей для громад та оголошення переможців Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад – ключові події форуму «Карпати – 30» . В рамках заходу обговорили актуальні проблеми розвитку гірських територій Українських Карпат та дискутували щодо перспектив і напрямів розвитку у перспективі до 2030 року.

Своє бачення розвитку Карпат представили заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак та Народний депутат України Михайло Лаба.

Виклики та можливості громад карпатського регіону, що з’явились у результаті впровадження змін до адміністративно-територіального устрою обговорили Народні депутати України – Віталій Безгін, В’ячеслав Рубльов, Володимир Іванов, Олександр Аліксійчук та Іван Крулько.

Вже сьогодні громади Карпат можуть працювати над розвитком своїх територій та залучати фінансові ресурси. Зокрема таку можливість дає Асоціація “Єврорегіон Карпати — Україна”, реалізуючи Програму підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. Під час форуму, виконавча директорка Асоціації Галина Литвин оголосила результати двох конкурсних наборів: радіємо можливості підтримати аж 80 ідей – по 20 у кожній області. Окрім цього, обговорили також перспективи міжнародної співпраці в рамках Програм транскордонного співробітництва на період до 2027 року.

Тішимось, що питання розвитку Карпат залишається в порядку денному і  сьогодні, та віримо, що те, якими будуть наші Карпатські регіони у 2030 залежить від кожного з нас.