Фестиваль Фольк-Арт

Хочемо передати вам чарівну атмосферу фестивальних вихідних, які Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» провела спільно з нашими партнерами – Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Дводенний фестиваль FolkArt проходив у Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – таємничому скансені, який знайомить відвідувачів з унікальними зразками матеріальної культурної спадщини Підкарпатського воєводства.

В перший день фестивалю усі охочі мали можливість долучитися до майстер-класів з єврейської витинанки, створення виробів з цигаркового паперу, розпису яворівської іграшки та дізнатися більше про гербалогію і її застосування нашими предками в побуті. Чарівними звуками карпатського фольклору захоплювали гурти Widymo (Польща) та «Українські візерунки» Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. Василя Барвінського (Україна).

Другого дня учасники опановували вишукане мистецтво вибійки і вишивки, створювали вироби під час майстер-класу з гончарства, знайомилися з кулінарними традиціями Підкарпаття, говорили про культурну спадщину українсько-польського прикордоння. Музичними мотивами наповнили цей вечір гурти: ДРИҐ – Традиційні танці та співи у Львові (Україна) і Tadirindum (Польща).

Щиро радіємо, що серед учасників даного заходу були українці, які тимчасово перебувають на території Польщі, і в такий непростий для країни час ми змогли подарувати їм частинку дому.

Фестиваль FolkArt організовано в межах проєкту «Карпатський фестиваль Фольк-Арт – спільна спадщина Карпат», який реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна» спільно з Підкарпатською Регіональною Туристичною Організацією за фінансової підтримки Європейського Союзу через CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.