Дерев’яна сакральна спадщина у Карпатах отримає нове дихання

Сьогодні з ініціативи Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» спільно з Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna провели робочу зустріч щодо напрацювання Стратегії розвитку та промоції “Карпатського шляху дерев’яної архітектури”. На жаль, через карантинні обмеження, обговорення відбувалося частково в онлайн-форматі, та це не завадило експертам зі збереження та промоції культурної спадщини з України та Польщі напрацювати пріоритети Стратегії:

✅ збереження: передбачає реалізацію заходів, пов’язаних із здійсненням реставраційних робіт на об’єктах, включених до Карпатського маршруту дерев’яної архітектури

✅ туристична привабливість: передбачає створення та забезпечення функціонування комплексного міжрегіонального туристичного продукту – Карпатського маршруту дерев’яної архітектури;

✅ безбар’єрність: аби перетворити памятки дерев’яної архітектури, включених до маршруту, у безбар’єрний простір пізнання унікальної національної спадщини.

✅ інформаційна доступність: максимальна популяризація Карпатського маршруту дерев’яної архітектури як унікального туристичного магніту.

«Наразі до транскордонного маршруту, який пролягатиме поміж карпатськими архітектурними памятками, пропонуємо включити 95 об’єктів з українського боку. Цей перелік є дороговказом не лише співпраці з польськими партнерами, а й подальшої роботи в цілях розвитку культури і туризму у карпатському регіоні по обидва боки кордону» – зазначає виконавча директорка Асоціації Галина Литвин.

Дякуємо експертам по обидва боки кордону, які активно включилися в обговорення та пропонували практичні рішення. Зокрема Роберт Банькош, експерт у сфері туризму і розвитку карпатського шляху дерев’яної архітектури у Польщі, порадив встановлювати на маршруті невеликі та не дуже яскраві інформаційні таблиці, аби не відволікати увагу туристів, що відвідуватимуть ці пам’ятки.

Дякуємо регіональній владі Львівщини, Закарпаття та Івано-Франківщини за підтримку, а місцевим громадам за готовність до співпраці!

Усі пропозиції, подані експертами, будуть враховані у стратегічному документі, який стане наріжним каменем для творення нового туристичного магніту по обидва боки кордону та спонукає громади ще активніше включатися у процес збереження та відновлення сакральної архітектури. А це по новому відкриє для мандрівників з різних країн унікальну дерев’яну архітектуру Карпатського регіону.

Робоча зустріч відбулась в межах проєкту «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння», який Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна»реалізовує спільно з Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.