Безпечні Карпати – ціль, до якої ми впевнено крокуємо

Безпечні Карпати – ціль, до якої ми у Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” впевнено крокуємо завдяки проєктам, які ми реалізуємо та підтримуємо фінансово.

Аби рятувальники у гірських регіонах уміли оперативно і ефективно діяти у надзвичайних ситуаціях, а також вчасно надати якісну допомогу потерпілим у горах, на полонині Драгобрат сьогодні відбулись спеціальні навчання. Захід Асоціація організувала спільно з партнерами – Головним управління ДСНС України у Закарпатській області в межах спільного проєкту #SECINCARPP.

Гірські рятувальники успішно відпрацювали дії за трьома сценаріями:

  • турист впав і травмувався, а також не може зорієнтуватися на місцевості й визначити місце свого знаходження.
  • туриста вразила блискавка й він перебуває без свідомості
  • турист не може рухатися, внаслідок травми під час проходження маршруту складним гірським рельєфом та потребує негайної госпіталізації.

За підсумком практичної частини навчань, потерпілі туристи були знайдені та отримали усю необхідну допомогу, тож ми можемо бути впевнені, що у таких екстрених випадках нам на допомогу прийдуть професійні, підготовлені фахівці гірських пошуково-рятувальних відділень.

Проєкт «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» реалізовано Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві із Головними управліннями ДСНС у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях і Воєводською комендатурою Державної пожежної охорони у Жешуві, Республіки Польща за фінансової підтримки Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна.