Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» продовжує розповідати про винні традиції Карпат

Зображення може містити: напій та у приміщенніКоли як не на вихідні можна дозволити собі неспішно посмакувати келихом доброго вина. Ми не агітуємо, просто радимо

Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» продовжує розповідати про винні традиції Карпат. Сьогодні поговоримо про різні класифікації вин.

Залежно від способу виробництва вина ділять на натуральні і спеціальні.

За кольором виноградні вина поділяють на білі, рожеві і червоні.

За вмістом спирту і цукру на:

– натуральні: сухі, сухі особливі, напівсухі і напівсолодкі;

– спеціальні: сухі, міцні, напівдесертні, десертні і лікерні.

Залежно від якості і термінів витримки розрізняють молоді, без витримки, витримані, марочні і колекційні вина. Початком терміну витримки вважають 1січня наступного за урожаєм винограду року.

Молоде вино – натуральне сухе вино, одержане за загальноприйнятою технологією з окремих сортів винограду або їх суміші, що реалізується до 1 січня наступного за урожаєм винограду року.

Вино без витримки – натуральне сухе вино, одержане за загальноприйнятою технологією з окремих сортів винограду або їх суміші, але реалізується з 1 січня наступного за урожаєм винограду року.

Витримане вино – поліпшеної якості, одержане за спеціальною технологією з окремих сортів винограду або їх суміші, з обов’язковою витримкою перед розливом в пляшки не менше 6 місяців.

Марочне вино – високої і постійної якості, одержуване за спеціальною технологією з певних сортів винограду або спеціально підібраній їх суміші, що виростають в регламентованих районах та характеризується тонким смаком та ароматом (букетом) і обов’язковою витримкою перед розливом в пляшки не менше 1,5 року.

Колекційне вино – марочне вино, яке після закінчення витримки в стаціонарному резервуарі додатково витримується в пляшках не менше трьох років.

Ось такий урок у нас сьогодні вийшов в рамках реалізації проєкту «Карпатська академія спадщини виноробства», що втілюється завдяки Програмі ТКС Польща-Білорусь-Україна. А ще цікавинки про вино можете читати на сторінці

https://www.facebook.com/WineAcademy2020