АРХІТЕКТУРНИЙ КРАЄВИД РІЧКИ СТРВ’ЯЖ

Маршрут має багато краєзнавчих об’єктів. До найцікавіших можна віднести:

Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії в місті Рудки Львівської області

Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії в Рудках ‒ культова споруда, санктуарій Матері Божої Львівської архідієцезії Римо-католицької Церкви в Україні. Близько 1435 року в Рудках (на той момент ‒ присілку Бенькової Вишні) виник та був освячений дерев’яний храм і латинська парафія св. Адальберта Празького (Войцеха), підпорядкована Перемишльській єпархії. Близько 1550 року храмом заволоділи протестанти, які перетворили його на кальвінський збір та скасували храмові привілеї.

Храм є тринавною базилікою, яка може вмістити близько 2000 людей. Як і костели святого Мартина (Семенівка), Святої Трійці (Устя-Зелене) і святого Лаврентія (Радимно), споруда вирізняється скромними лінійними архітектурними поділами.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Хирові Львівської області

У 1507 році в місті Хирів вже існувала парафіяльна церква, яка у 1514 році отримала ерекційну грамоту від львівського хорунжого Анджея Тарла зі Щекажовиць. На місці теперішнього храму стояла дерев’яна церква Святого Миколая, збудована на початку XVIII ст. та розібрана у 1846 році. Двосхилий дах церкви Різдва Пресвятої Богородиці над західним причілком вінчає одноярусна восьмигранна вежа, вкрита банею з ліхтарем і маківкою. В 1847 році церкву освятив єпископ Снігурський. У 1882 році пожежа, що знищила місто, сильно пошкодила церкву, яку відновили у 1884 році. У 1922 році відбулася реставрація церкви.

Церква Святого Івана Богослова у селі Бабино Львівської області

У 1897 році в селі Бабино було розпочато будівництво нової кам’яної церкви, яка стоїть і понині. 9 жовтня 1902 єпископ Перемишльський Костянтин Чехович освятив новий храм. Церква була і є безперервно діючою ‒ на відміну від інших сіл її не закрили навіть в атеїстичні часи. У 1988 році з нагоди 1000-річчя хрещення Русі біля церкви було встановлено пам’ятник святим рівноапостольним княгині Ользі й князю Володимиру. Починаючи з 1989 року і по сьогоднішній день при церкві діє недільна школа.