Дерев’яна сакральна архітектура залишається у фокусі діяльності Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».
Дерев’яна сакральна архітектура залишається у фокусі діяльності Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна»
Сьогодні в рамках проєкту «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння» наші польські партнери з Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna провели онлайн круглий стіл. Захід присвячений питанням розробки та управління маршрутами дерев’яної архітектури, зокрема учасники презентували кращі польські практики та обговорили помилки, яких варто уникати у процесі. Участь у круглому столі взяло понад 40 учасників – експертів з української та польської сторони, фахівців департаментів культури, туризму та представників органів місцевого самоврядування.
В межах заходу експерти Олександр Коваль, Микола Майданський та Мар’яна Павлів презентували спадщину дерев’яної архітектури Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини. Зокрема Микола Майданський звернув увагу на труднощі, які виникають при збереженні давніх дерев’яних церков: «Сьогодні прослідковується тенденція на реставрацію дерев’яних святинь в Україні, саме тому існує гостра потреба у кваліфікованих реставраторах. Важливо не лише відремонтувати і зберегти, а й повернути мистецьку цінність й вдихнути автентичний дух у об’єкт».
Учасники також обговорили шляхи підвищення обізнаності місцевих громад щодо важливості збереження автентичного вигляду об’єктів архітектури, співпрацю в межах Карпатського шляху дерев’яної архітектури та подальші кроки щодо промоції об’єктів на маршруті.
Захід організовано в рамках проєкту «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння “, який реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna за фінансової підтримки Європейського Союзу через CBC Програму ТКС Польща – Білорусь – Україна.