5 червня – Всесвітній день охорони довкілля

5 червня – Всесвітній день охорони довкілля. Свято започаткували у 1972 році, щоб привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та стимулювати вирішення цих проблем.

Природа Карпат фантастична і зберегти самобутню красу гір, лісів, річок, біорізноманіття можна лише спільними зусиллями влади, громадськості та бізнес-середовища. Так, учора, 4 червня, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівщини виділено 1,4 млн грн для проведення заходів розвитку рекреаційної інфраструктури та мережі шляхів активного екологічного туризму національним природним парком “Сколівські Бескиди” у 2020 році. Радіємо за партнерів і дякуємо  керівництву та депутатському корпусу Львівської обласної ради за підтримку таких важливих ініціатив.

Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” активно працює над залученням коштів на збереження і популяризацію природної спадщини. Серед наших успіхів, зокрема, спільний з національним природним парком «Сколівські Бескиди» проєкт «Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат», проєкт «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» разом з Яворівським національним природним парком, Розточанським національним парком Польщі, Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, проєкти «Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», «Звуки природи. SlowRivers – практичний пакет для туриста», за фінансову підтримку яких вдячні Програмі транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна.

А ще пріоритет «Природна спадщина» є одним із найпопулярніших у рамках нашого конкурсу Підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. Результати тішать: встановлене водоочисне обладнання для Свалявщини, впорядкована територія довкола джерел мінеральних вод в Колочаві і Водиці, прокладена туристична стежка до унікальних насаджень дугласій в Тур’я-Реметі, облаштовані відпочинкові зони в Боздоському парку в Ужгороді, створені пункти спостереження за птахами і штучний острів для птахів на Бурштинському водосховищі.

Продовжуємо працювати для збереження довкілля та #спільно_для_розвитку_Карпат!