237 проєктів для розвитку Карпат подано на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад 2.0

Завершився прийом заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад 2.0. Організатором Конкурсу – Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» вже підраховано кількість поданих проєктів та узагальнено найважливішу інформацію щодо проєктів у розрізі областей, пріоритетів та типів заявників.

237 проєктних заявок подано громадами чотирьох карпатських областей, зокрема представники Львівської області підготували найбільше проєктів – 75, Івано-Франківської – 71, Закарпатської – 46 та Чернівецької – 45. Загальний бюджет поданих проєктів – майже 75 млн грн, з яких 51,5 млн грн – очікувані грантові кошти.

На зображенні може бути: текст

Традиційно найбільше проєктних заявок стосуються розвитку та популяризації спадщини Карпат, однак громади дбають не лише про культурну складову, а й про не менш важливі напрямки такі як безпека та розвиток спорту. Таким чином, у розрізі пріоритетів маємо такі показники:

  • «Історико-культурна спадщина» – 80 проєктів;
  • «Безпека громад Карпатського регіону» – 56 проєктів;
  • «Розвиток спорту у гірських громадах» – 46 проєктів;
  • «Природна спадщина» – 29 проєктів;
  • «Подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва» – 26 проєктів.

На зображенні може бути: карта

Більше половини поданих проєктів, а саме 135 проєктів, підготували органи місцевого самоврядування, зокрема 48 проєктів подали ОМС Івано-Франківської області, 40 – Львівської, 24 – Чернівецької та 23 – Закарпатської. Громадські організації загалом подали 44 проєкти, комунальні підприємства – 42 проєкти, агенції регіонального розвитку – 9 та благодійні організації – 7 проєктів.

На зображенні може бути: текст

«Наша Асоціація працює над розвитком Карпатського регіону, але, на жаль, ми не можемо знати про потреби кожної з громад. Саме в цьому полягає цінність Конкурсу – це рівна можливість як для розвинених міст, так і для невеличких гірських сіл вирішити проблеми, з якими вони стикаються щодня. Завдяки проєктам, ми можемо почути про ці потреби і допомогти з їх вирішенням у вигляді грантів», – зазначає Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Додамо, що Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – 2021 2.0 реалізує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами.