Карпатський прорив: партнерство задля розвитку

Про проблемне і важливе для карпатського регіону на центральній пленарній дискусії другого дня IV Форум місцевого розвитку – «Карпатський прорив: партнерство задля розвитку».
🔷Спікери – голова Верховна Рада України Андрій Парубій, п‘ятий президент України Петро Порошенко, та голова Львівська обласна рада Олександр Ганущин обговорювали перспективи розвитку Карпатського регіону у новій фінансовій перспективі Європейського Союзу.

Про що говорили спікери?
📌В‘ячеслав Негода
👉🏼Все більше відбувається зустрічей, сфокусованих на Карпатах. Це вселяє надії, що ми знайдемо багато відповідей на питання розвитку карпатського регіону.
📌Андрій Парубій
👉🏼За 4 роки Трускавець став регіональним центром дискусій по розвитку Карпат і усього карпатського регіону.
👉🏼Важливо зрозуміти, який шлях для Карпат важливіший і перспективніший – соціального чи економічного розвитку.
👉🏼Наша співпраця і об‘єднання навколо стратегії розвитку карпатського регіону дасть нам унікальну можливість залучення інвестицій.
📌Петро Порошенко
👉🏼Необхідна максимальна підтримка соціально-економічного розвитку для потужного старту регіону і створення можливостей залучення інвестицій.
👉🏼Однією з переваг підписання угоди про асоціацію є можливість створення спільного енергетичного ринку між Україною та Євросоюзом.
📌Олександр Ганущин
👉🏼Здійснити прорив – збудувати щось таке, щоб 4 області, об‘єднані Карпатами, мали додаткові ресурси для розвитку територій.
👉🏼Прорив може бути реалізований або внутрішнім, або зовнішнім ресурсом.
👉🏼Прорив вдасться тоді, коли ми вийдемо за рамки існуючих інструментів.

На завершення пленарної дискусії виконавча директорка Асоціації Halyna Lytvyn презентувала бачення самоврядних органів щодо того, як втілити в життя ідею Карпатського прориву.
📌На жаль, на сьогодні у Європейському Союзі відсутній системний підхід до підтримки розвитку Карпат. Маємо лише розрізнені ініціативи і програми, але жодної, яка дає зможу розвивати макрорегіон Карпат, як єдине ціле.
📌Натомість, на щастя, упродовж останніх п’яти років, завдяки спільним зусиллям українського парламенту, уряду, органів місцевого самоврядування питання регіонального розвитку вийшло на перший план:
👉🏼 започаткування унікальної програми підтримки ініціатив карпатських громад завдяки ідеї голови Правління Єврорегіону Олександра Ганущина та зусиллям нашої Асоціації
👉🏼спільний проект міністерства регіонального розвитку та 4 областей «Карпатська мережа регіонального розвитку»,
👉🏼концепція розвитку гірських територій як передумова сталих підходів до вирішення проблем Карпат.
📌Виконавча директорка Асоціації презентувала наше бачення як зробити так, щоб Карпати стали у фокусі політики не лише національної, а і європейської.
📍План дій включає:
👉🏼По перше, ініціювання звернення Кабінету Міністрів України до Європейської Комісії щодо окремого пілотного проекту на виконання угоди про Асоціацію.
👉🏼По друге, продовжувати використовувати існуючі платформи міжпарламентської та міжурядової взаємодії у рамках Східного Партнерства , Угоди про Асоціацію, де ставити на порядок денний питання Карпат.

Дуже приємно, що по завершенню дискусії, можна впевнено говорити, що можливості для здійснення карпатського прориву існують і однодумців, які готові докладати зусилля для досягнення спільної мети теж вистачає💪🏻